Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
 • Kelių priežiūra 1
  • 1. Kaip sužinoti, ar valstybinės reikšmės kelias buvo valytas ir kada jis buvo valytas?

   Informaciją galite rasti www.eismoinfo.lt

   Atnaujinta: 2017 03 07

 • Kelio ženklai, įrengimas, priežiūra 3
  • 1. Pastatytas ženklas neatitinka numatytų matmenų, t. y. mažesnis, nei to reikalauja normatyviniai aktai. Ar šis ženklas galioja, ar reiktų kažkur pranešti, kad patikrintų specialistai?

   Jeigu kelio ženklas pagamintas pagal atitinkamus standartus, jis visuomet galioja. Kelio ženklo dydį nelemia tik jo pastatymo vieta. Apie neatitikimą visuomet galite pranešti policijai, kelio savininkui.

   Atnaujinta: 2017 03 07

  • 2. Noriu pasidomėti, ar įrenginėjant pėsčiųjų perėją ir turint poreikį, kad vienoje pusėje būtų apšviestas nuolatinis vertikalusis kelio ženklas, yra būtina ir kitoje kelio pusėje įrengti tokio paties tipo kelio ženklą?

   Kelio ženklai įrengiami vadovaujantis Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklėmis, jas galite rasti internete.
   Ženklai Nr. 533 ir Nr. 534 „Pėsčiųjų perėja“ turi būti naudojami pėsčiųjų perėjai, esančiai važiuojamojoje dalyje, pažymėti. Ženklas Nr. 533 turi būti įrengiamas kairėje, o ženklas Nr. 534 – dešinėje važiuojamosios dalies pusėje. Ženklai turi būti įrengti taip, kad pažymėtų perėjos plotį: ženklas Nr. 534 – artimesniąją, o ženklas Nr. 533 – tolimesniąją perėjos ribą. Ženklus Nr. 533 leidžiama įrengti kitoje ženklų Nr. 534 pusėje.

   Atnaujinta: 2017 03 07

  • 3. Prie biuro, kuris yra viename Lietuvos mieste, norime pasistatyti ženklą „internetas“. Į ką reikia kreiptis šiuo klausimu?

   Turite kreiptis į kelio savininką su prašymu, kreipiantis reikia pateikti ir kelio ženklų pastatymo schemą. Gavus pritarimą, schemą taip pat reikia suderinti su policija.

   Atnaujinta: 2017 03 07

 • Kelių mokesčiai 4
  • 1. Ar įmanoma atgauti pinigus už suplyšusią vinjetę, nes nusipirkau dar vieną, o dvi tikrai nereikalingos. Buvo nupirktas metinis keliu mokestis per klaidą po kurio laiko nupirkom dar kitą metinę vinjetę tam pačiam automobiliui ir perklijavom vietoj seniau pirktos, bet galiojančios vinjetės. Kad sumokėjome dvigubai įrodo šaknelės – abi sveikos, kai plėšėm galiojančią vinjetę, ji suplyšo. Ar įmanoma atgauti pinigus arba gauti metine vinjetę kitiems metams, nes šiems jau apsirūpinome dvigubai.

   Informuojame, kad Lietuvos Respublikos įstatymuose nėra numatytos galimybės susigrąžinti pinigus už įsigytą vinjetę. Vinjetė gali būti keičiama, tik Vinječių formos, jų reikalavimų ir naudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2007 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. 3-97, 15 punkte numatytais atvejais.

   Atsakomybė už ne tos rūšies, ne tos kategorijos, neteisingai pažymėtos ar visai nepažymėtos, neteisingai užpildytos ar visai neužpildytos, taip pat prie transporto priemonės priekinio stiklo nepriklijuotos vinjetės pagrindinės dalies naudojimą tenka kelių naudotojui.

   Atnaujinta: 2017 03 07

  • 2. Staiga prireikė įvažiuoti į mokamą kelią, degalinės prieš įvažiavimą nėra - ar pareigūnai sustabdę mane turi leisti nuvažiuoti iki artimiausios degalinės, ar gali bausti kaip nesusimokėjusio kelių mokesčio?

   Kelių naudotojai, prieš įvažiuodami į apmokestintus kelius, privalo priklijuoti galiojančios vinjetės pagrindinę dalį ant transporto priemonės priekinio stiklo. Tik tais atvejais, kai įvažiavus į Lietuvos valstybės teritoriją arba išvykstant iš krovinių krovos (ar fizinio, ar juridinio asmens buveinės) vietos nėra degalinės ar kitos vinjetės įsigijimo vietos, kelių naudotojai tai padaryti privalo artimiausioje degalinėje ar kitoje vietoje, kurioje platinamos vinjetės, vykstant pasirinktu maršrutu.

   Atnaujinta: 2017 03 07

  • 3. Sudaužytas automobilio priekinis stiklas, o ant stiklo užlipdyta metus galiojanti kelių mokesčio vinjetė. Kai reikia pakeisti stiklą, ką tokių atveju daryti?

   Siūlome perklijuoti vinjetę ant naujojo stiklo. Jei to padaryti neįmanoma, pagal kompetenciją kreipkitės į Valstybinę kelių transporto inspekciją.

   Atnaujinta: 2017 03 07

  • 4. Ar reikia mokėti kokius nors kitus mokesčius (turiu vinjetę, kuri reikalinga Lietuvoje važiuojant magistraliniais keliais), jei važiuoju į užsienį dirbti (Europa) su savo automobiliu?

   Kiekviena šalis taiko skirtingą kelių apmokestinimą, siūlome pasidomėti internete.

   Atnaujinta: 2017 03 07

 • Žvyrkelių asfaltavimas 2
  • 1. Pagal kokius kriterijus atrenkamo žvyrkeliai, kuriuos numatoma asfaltuoti?

   Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga ilgis daugiau nei 7000 km, šiuo metu nėra finansinių galimybių asfaltuoti visus šiuos kelių ruožus, asfaltuotinų ruožų atrankos kriterijai priklauso nuo daugelio parametrų. Vidutinis metinis paros eismo intensyvumas yra vienas iš kriterijų atrenkant asfaltuojamus kelio ruožus. Tačiau būtina paminėti, kad ne mažiau svarbūs ir kiti kriterijai, kurie apibūdina esamą kelio būklę, padėtį gyvenamųjų teritorijų atžvilgiu ir kiti. Tik įvertinus šių kriterijų visumą, priimamas sprendimas rekonstruoti kelio ruožą, be to, per metus vykdomų darbų apimtis visada riboja nepakankamas finansavimas. Būtina paminėti, kad atskirais atvejais sudaromos tikslinės žvyrkelių asfaltavimo programos, į kurias objektai atrenkami pagal minėtus kriterijus, tačiau kriterijų svarba (vertė) gali būti keičiama.

   Atnaujinta: 2017 03 07

  • 2. Kaip žinia žvyrkelių asfaltavimui jau yra patvirtintos lėšos ir patvirtintas kelių sąrašas. Kur galima susipažinti su 2017 metais numatytų asfaltuoti žvyrkelių sąrašu?

   LAKD interneto svetainės pagrindiniame puslapyje www.lakd.lt yra žemėlapis „2016-2017 m. asfaltuojami žvyrkeliai“, kurį atsivertus, galima pamatyti pagal kokias programas konkretūs ruožai yra asfaltuojami.

   Jeigu sąraše ir žemėlapyje jus dominančio valstybinės reikšmės rajoninio kelio ruožo neradote, jis galimai bus asfaltuojamas ateityje.

   Atnaujinta: 2017 03 07

 • Vietinės reikšmės gatvių asfaltavimas ir priežiūra 2
  • 1. Kur reikia kreiptis dėl netinkamai įrengto ženklo ar dėl ženklų statymo dėl saugumo salelių įrengimo, dėl ženklų statymo ir kt. su eismo saugumu ir kelio infrastruktūra susijusių dalykų mieste?

   Vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms, todėl dėl minėtų dalykų reikia kreiptis į kelio savininką – savivaldybę.

   Atkreipiame dėmesį, kad dėl aukščiau minėtų dalykų, jei jie yra valstybinės reikšmės keliuose (magistraliniuose, krašto, rajoniniuose), reikėtų kreiptis į kelio savininką – savininką valstybės įmonę „....regiono keliai“.

   Atnaujinta: 2017 03 07

  • 2. Kas atsako miestuose už kelių priežiūrą?

   Vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms, kurioms, vadovaujantis LR Kelių įstatymu, priklauso vykdyti vietinės reikšmės kelių (gatvių) projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiūros užsakovo funkcijas.

   Informuojame, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos veikla susijusi su valstybinės reikšmės (magistralinių, krašto, rajoninių) kelių atkūrimo, priežiūros ir plėtros organizavimu bei koordinavimu.

   Atnaujinta: 2017 03 07